Yükselen Burçlar Nasıl Belirlenir ?

Yükselen Burçlar Nasıl Belirlenir ?

YÜKSELEN BURÇ NASIL HESAPLANIR?

Doğduğumuz günden itibaren bizleri etkileyen ay burçlarımızın yanı sıra, etkisini özellikle 30 yaşından sonra göstermeye başlayan yükselen burçlarımız da oldukça önemlidir. Yükselen burçlar, doğum tarihi ve saati itibari ile ufuk çizgisinde yükselen burç olarak tanımlanmaktadır. Yükselen burçlar, ev içerisinde, arkadaşlık ilişkilerinde veya çevre ilişkilerinizde nasıl bir tutum sergilediğiniz, karşı taraftan hangi tutum ve davranışları beklediğinizi, başka kişilerin davranışlarını nasıl yorumladığınızı belirleyen burçlardır. Bu konuda özellikle merak edilen yükselen burçlar nasıl belirlenir? Sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burç, ay ve diğer gezegenler ile bağlantılı bir şekilde sizi etkileyen ve ufuk çizgisinde doğum tarih ve saatinizde yükselen burca denmektedir. Dünya, kendi ekseni etrafındaki dönüşünü 24 saatlik bir süre içerisinde tamamlamaktadır. Her burç 24 saatlik süre içerisinde ufuk çizgisinde 2 saat yükselişe geçer. Bu durumda yükselen burcun hesaplamasında özellikle doğum saatiniz ön plana çıkmaktadır. 10 dakika fark ile yükselen burcunuzun değişmesi mümkündür. Dolayısı ile yükselen burcunuzu hesaplamak için doğum saatinizi mutlaka bilmeniz gerekmektedir.

 Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burçlar Nasıl Belirlenir ?Yükselen burcunuzun hesaplanması için öncelikle doğum haritanızın belirlenmesi gereklidir. Diğer gezegenlerin ve Ay’ın yükselen burcunuzda etkisi büyüktür. Yükselen burcunuzu hesaplamak için oluşturduğunuz doğum haritanız üzerinden, doğduğunuz yerin koordinatlarını ve doğum saatinizi belirleyerek, ufuk çizgisinde yükselişe geçen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Bu hesaplama işlemini yaparken doğum saatinizi ve doğum yerinize ait olan koordinatların(eylem ve boylam) tam olarak bilinmesi oldukça önemlidir. Doğum saatinizin saniyesini bilmeniz mümkün değildir. Doğum saatinizde yer alan saniye kısmı, yükselen burç hesaplanmasında etkili değildir. Her burç 2 saat arayla ufuk çizgisinde yükselişe geçtiği için saat ve dakika şeklinde yükselen burç hesaplaması yapmanız yeterli olacaktır.

Related posts

Leave a Comment