Oyunlardan İngilizce Öğrenmek

Gelişen günümüz teknolojisi ile bilgisayarlar ve telefonlar hayatımızda önemli yer tutmaktadır. Dünya’nın her yerinde insanlar bilgisayar ve telefonlarında zaman geçirirler. Bu teknoloji ile birçok platforma hızlı şekilde ulaşabilirler. Bunun doğurduğu bazı sonuçlar vardır; insanı hem olumlu hem de olumsuz yönde etkiler. Zaman problemi bunun başında gelir.

İnsanlar zamanlarının büyük bir kısmını oyun oynayarak harcamaktadırlar. Yaşantılarını önemli ölçüde etkileyen oyunlar insanlarda bağımlılık yapmaktadır. Ancak bağımlılık sürecini atlatıp, yaşantısına pozitif yönde etki eden oyunlarda mevcuttur. Bu oyunların insanlara dil öğrenme açısından büyük yardımları olur. Birçok oyun İngilizce olarak tasarlanmaktadır. İnsanlara kitap başında İngilizce öğrenmek sıkıcı gelebilir, ancak bunu oyunlarla öğrenmeye teşvik ederek eğlenceli hale getirilebilir. Ancak şu unutulmamalıdır ki, bu etken tek başına size asla ileri derecede İngilizce öğretmez. Lakin bu sizin azim ve hırsınıza bağlı olarak değişebilir. Bu oyun piyasasında önemli derecede kendini geliştiren insan sayısı çok fazla. Çeşit olarak fazla olan bu oyunlar sizlerin isteklerinize göre şekillenmektedir. Sizin yapmanız gereken; zamanınızı ayırıp belli bir çizgide ilerlemek ve öğrenirken eğlenmek.

Başlangıç Süreci

Oyuna ilk başladığımız zamanlarda İngilizce terimlerin anlamlarını bilmediğimiz için sıkıntıya uğrayabiliriz. Fakat bu süreci atlata bilmek için İngilizce oyun terimlerini öğrenmek zorunda kalıyoruz. Bu da bizim farkında olmadan İngilizce kelime sayımızı artırır.

Oyunda ki kelimeler bizi belli bir seviyeye taşıdıktan sonra asıl gelişimimizi Online oyunlarda tamamlarız. Normal hayatta yabancı insanlarla karşılaşma ihtimalimiz yok denecek kadar az iken oyunlarda dünyanın çeşitli yerlerinde ki insanlarla iletişim kurarız. Bu da bizim geliştirmeye çalıştığımız dili öğrenmemiz de yardımcı olur.

İngilizceyi Geliştiren Oyunlar

TheSims; Oyunun amacı çok kolay olmakla birlikte aynı zamanda eğlenceli. Oyunda bir ailenin geçiminden sorumlusunuz. Ailenin yaşam standartları en üst düzeyde tutmaya çalışıyorsunuz. Bunu yapmak için verilen görevleri yerine getirirken sürekli İngilizce kelimelerle karşılaşacaksınız. İngilizce kelimeleri sık sık göreceğiniz için bir süre sonra öğrenmeye başlıyorsunuz.

Championship Manager; Bir futbol oyunu olduğu için daha çok erkeklere yönelik bir oyundur. İngiliz yapımı olduğu için konuşmaları da İngiliz aksanıyla. Telaffuzları anlama açısından oyunculara fayda sağlayacak bir oyun.

Call of Duty; Oyun 2. dünya savaşını konu almaktadır. Savaşın yoğunluğunu, insan psikolojisini ve kriz anında olayı çözümleme açısından oyuncuyu yönlendirmektedir. Oyunun seçeneklerini İngilizce yaptıktan sonra bunları farklı gözlerle yorumlamak içten bile değil. Oyun içerisinde aldığınız görevler, ses efektleri ve oyun ayarları dilinizi geliştirmeniz de yardım ediyor.

Related posts

Leave a Comment