O Ses Türkiye Ayhan Yiğit

4  Ekim 2015 tarihi itibariyle O Ses Türkiye yarışması TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladı. Sunuculuğunuı Acun Ilıcalı’nın yaptığı jürilerinde ise Ebru Gündeş, Hadise, bir senelik ayrılığın ardından Murat Boz ve Gökhan- Hakan Özoğuz kardeşlerin bulunduğu yarışma için bu sezon farklı bir şey yapmak istedim ve yarışmayı izlerken yarışmacılar hakkında kısa kısa bilgiler vermek istedim. Yarışmaya nereden katılmışlar, kimler döndü, kimler dönmedi, hangi takımı seçti gibi bilgileri artık sitemizde bulabilirsiniz.

Bu senenin yazısını girmek istediğim ilkn yarışmacısı Ayhan Yiğit oldu. Kendisinin özel bir yeteneği yok, sadee bu kararı verdikten sonra ekrana çıkan ilk yarışmacı olduğundan dolayı bu yazıda yer almaya hak kazandı.

O Ses Türkiye yarışmacısı olan Ayhan Yiğit yarışmaya Tokatlı olmasına rağmen İstanbul’dan katılıyor. Müziğe ilgisi 8 yaşında başlayan Ayhan Yiğit o dönemden bu döneme kadar müzik ile ilgilenmeye ve bu hobisini mesleğe dönüştürmeyi başarmıştır.

O Ses Türkiye sahnesine  söz ve bestesi rahmetli Neşet Ertaş’a ait olan Nar Danesi şarkısı ile çıkan Ayhan için ilk dönüş yapan Murat Boz olmuştur. İkinci dönüşü ise Ebru Gündeş yapmıştır. Ayhan Yiğit, iki jüri arasından Ebru Gündeş’i seçerek yarışmaya Ebru Gündeş’in takımından devam etme kararı almıştır.

Ayhan’ın sesi güzel olsa da büyük bir ihtimalle finale kalamadan düellolar esnasında eleneceği şimdiden görülmektedir.

2 Thoughts to “O Ses Türkiye Ayhan Yiğit”

  1. Amardeep

    Merhaba ben umut. Nerdeyse 3-4 yıldır internet kuallnıyorum ama bf6yle bir site gf6rmedim yani bf6yle Tfcrk el sanatlarını f6nem seyen bir site yaptıklarına e7ok ama e7ok sevindim. Herkesin girmesini isterim bfctfcn arkadaşlarıma f6nereceğim.

  2. Jack4

    Sayfanızı e7ok begendim. Sizin gibi inaanlsr iyiki var.d6dev ie7in degil merak ettiğim ie7in araştırıyodum. Sizin sayfanıza baktıktan sonra başka yere bakmaya gerek kalmadı. Teşekkfcr ederim, e7alışmalanızın devamı dileğiyle

Leave a Comment