Bir Önceki Neslin İnternet Hakkında Ki Fikirleri Nelerdir

Bir Önceki Neslin İnternet Hakkında Ki Fikirleri Nelerdir

Bunu tam olarak kimsenin bilmesi mümkün değildir fakat şöyle bir uzaktan bakınca neler olduğunu az çok kestirebiliriz. İnternet yaşamın her alanında bize fayda sağlayan efsanevi bir buluştur. Alışverişten oyunlara, eğlenceden eğitime, arkadaşlıklara kadar her alanda yardımcımız olan internet geçmiş neslin eli ayağı konumunda bu günlerde.

Peki annelerimiz, babalarımız hatta büyükanne, büyükbabalarımız internet hakkında ne düşünüyor? Onlara da faydaları kolaylıkları var mı bu internetin? Olmaz mı dediğinizi duyar gibiyim. Yediden yetmişe internetin faydalarını yaz yaz bitiremeyiz. Lakin faydaları yanında zararları olduğunu da ne yazık ki biliyoruz. Her güzel şeyin bir kötü yanı olurmuş misali başlayalım o zaman vazgeçemediğimiz internetin faydalarına ve zararlarına.

Bir Önceki Neslin İnternet Hakkında Ki Fikirleri Nelerdir

İnternetin bize giyim, market, elektronik vb. Alışveriş olanakları sunduğunu hemen hepimiz biliyoruz. Yıllardır görmediğimiz arkadaşlarımızı, taşınınca tekrar konuşma fırsatımız olmayan komşularımızı, köylerde uzak şehirlerde oturan akrabalarımızı internet aracılığıyla sosyal medyalarda rahatlıkla bulabiliyoruz Kısaca bunlara internetin bize sağladığı faydaları diyebiliriz. Eski nesil için bunlar belki de imkansız gibi bir şeydi bilemeyiz ama az çok tahmin edebiliriz. Büyüklerin de dilinden düşmeyen “bizim zamanımızda böyle değildi, sizler şanslısınız” gibi cümleler.

Çokça fayda sağlayan internetin zararları da bir hayli fazladır. İnternet dolandırıcılarının hepimiz ağına düşmesek te, düşenler bir hayli fazla. İnternetin bu yönü de bir önceki nesil için pek artı bir puan olarak gözükmüyor. Ve hatta internet dolandırıcılarının ağına düşenler de genelde bir önceki nesil oluyor ne yazık ki. İnternetin bu olumsuz yönlerini göz ardı edersek internet bir önceki nesil için günümüzde oldukça kolaylık sağlayan, her alanda işlerimizi kolaylaştıran, güncel olaylardan en hızlı bir şekilde haberdar olmamızı sağlayan internet, kısaca bir önceki nesil için yaşamımızı kolaylaştıran bir aracı olarak görülüyor.

Related posts

Leave a Comment